Ne 2 ore dorezojme ne te gjithe Tiranen :)

Barbunja me salcë susami

Përbërësit për salcën e susamit:

  • 1 filxhan fara susami
  • 1 lugë lëng limoni
  • 2 lugë lëng lime
  • Rreth 3/4 filxhan uji
  • 1\8 piper i kuq
  • 1 thelp hudhër
  • Kripë dhe piper të freskët, për shije
  1. Vendosni te gjithe perberesit ne nje blinder dhe i bluani per disa minuta deri sa te perfitoni nje mase te njetrajteshme.

Përbërësit :

  • 2 lugë gjelle mente e freskët e copëtuar
  • Kripë dhe piper i zi
  • 500 gr barbunja.
  1. Në një tenxhere me ujë të valuar hidhni barbunjat dhe lereni vetëm 5 minuta sa të zbuten.
  2. Kulloni barbunjat nga uji dhe vendosini në pjatë për tu shërbyer, nga sipër hidhni salcën e susamit që keni përgatitur pak më parë dhe menten e copëtuar.

BLINI TE GJITHA PRODUKTET QE JU NEVOJITEN PER KETE RECETE